Taškinis masažas – kas tai?
Tam tikru laikotarpiu į masažą buvo žiūrima skeptiškai, daugiau kaip į malonią, o ne sveikatą gerinančią procedūrą. Tai, kad profesionalūs masažuotojai buriasi į draugijas ir sėkmingai veda seminarus, o šios procedūros kabinetų galime rasti kone kiekvienoje klinikoje, įrodo, kad požiūris į paslaugą smarkiai pasikeitė. Šiandien vis daugiau žinoma ir apie taškinį masažą. Tai gydymo metodas, kurio metu pirštų galais masažuojami biologiškai aktyvūs taškai. Ši praktika susiformavo dar I–II amžiuje, kai atitinkamų taškų spaudymas buvo naudojamas kaip liaudies medicinos priemonė. Kiek vėliau, maždaug VIII amžiuje, taškinis masažas oficialiai pripažintas Rytų medicinos metodu.
Kaip atrasti reikiamus taškus?
Rytų medicinoje tikima, kad taškinio masažo pagrindas – refleksologija. Tai reiškia, kad visi mūsų vidaus organai sujungti su tam tikrais taškais, esančiais skirtingose kūno vietose. Šie taškai paprastai yra skirstomi į stimuliuojamuosius, specialiuosius ir atpalaiduojamuosius. Stimuliuojamuosius taškus reikia nuolat aktyvinti ir išjudinti kiekvieną dieną. Specialiesiems ir atpalaiduojamiesiems taškams dėmesio skirti galima tik prireikus. Svarbiausia gerai žinoti, kurie kūno taškai yra atsakingi už skaudamas vietas ar turimas sveikatos problemas. Visą šią teoriją jums gali išdėstyti tiek taškinio masažo profesionalai, tiek Rytų literatūra, kurioje ši technika pavaizduota konkrečiais pavyzdžiais.
Padėti gali ir taškinis masažo kilimėlis
Taškinis masažas gali būti atliekamas ne tik rankomis, bet ir specialių prietaisų pagalba. Vienas jų – taškinio masažo kilimėlis. Kasdien ant jo gulint ar atliekant kitus pratimus, pasijusite tarsi lengvoje akupresūros sesijoje profesionalo kabinete. Be to, akupresūrinis taškinio masažo kilimėlis puikiai tinka ir prieš jogos, pilates ar meditacijos treniruotes. Specialistai rekomenduoja pirmuosius kartus ant kilimėlio gulėti po 5–15 minučių, o vėliau palaipsniui didinti procedūros trukmę. Taip akupresūrinis masažinis kilimėlis suaktyvins kūno energiją ir tuo pat metu suteiks atpalaiduojamąjį poveikį.
Taškinio masažo nauda
Nesvarbu, ar masažas atliekamas rankomis, ar akupresūrinio taškinio masažo kilimėlio pagalba, procedūra yra be galo naudinga visam kūnui bei organizmui.
Tiek taškinis masažas, tiek taškinio masažo kilimėlis padeda atsipalaiduoti ir pamiršti per dieną susikaupusius rūpesčius. Ne paslaptis, kad daugiausiai įtampos ir streso susikaupia mūsų kakle, nugaroje. Ypač, jei nesame fiziškai aktyvūs, dirbame sėdimą darbą ar daug laiko praleidžiame kelyje. Deja, daugelis žmonių, pajutę nuovargį ar stresą, griebiasi vaistų bei stengiasi dar labiau įnikti į darbus, kad pamirštų visus nemalonius pojūčius. Tiek kaklo nuovargiui mažinti, tiek nugaros skausmui malšinti puikiai tiks įvairūs masažuokliai bei taškinio masažo procedūros.
Šio tipo masažas naudingas ir norint palaikyti dailią bei elastingą veido odą. Taškinis veido masažas gerina mikrocirkuliaciją, todėl gali išlyginti smulkias raukšleles. Jei odą masažuosite kiekvieną dieną, o procedūros metu užčiuopsite visus biologiškai aktyvius taškus, rezultatų sulauksite jau po keleto savaičių. Be to, ši masažo technika ne tik lygins raukšles, bet ir padės atpalaiduoti raumenis, sumažins įtampą.
Įvairūs masažuokliai bei taškinio masažo kilimėliai itin efektyvūs palaikyti energijai, medžiagų apykaitos gerinimui, imuninės sistemos stiprinimui. Atpalaiduojamųjų taškų išmasažavimas puikiai gelbsti nuo streso ir depresijos, gerina miego kokybę. Reguliarus vaikščiojimas ant akupresūrinio kilimėlio – efektyvus būdas kojų nuovargiui ir patinimui mažinti, todėl puikiai tiks stovimą bei fizinį darbą dirbantiems žmonėms. Taip pat moksliškai įrodyta, jog taškinis masažas padeda kovoti ir su virškinamosios sistemos ligomis, yra naudingas kraujotakos gerinimui, raumenų įtampos mažinimui.
Akivaizdu, kad taškinio masažo nauda – visapusiška. Belieka nepamiršti, jog vienos procedūros metu neišspręsite visų problemų – jas reikia atlikti nuolat ir užčiuopiant vietas, kurios yra problemiškiausios. Tai padarysite ne tik lankydamiesi profesionalaus masažuotojo kabinete, bet ir masažuoklių, akupresūrinių kilimėlių pagalba. Geriausia, jei visas šias priemones išbandysite kompleksiškai ir derinsite vieną su kita. Taip užtikrinsite ilgalaikius gydymo rezultatus.