Su peršalimo simptomais ir padės kovoti inhaliacija namų sąlygomis.
Kas yra inhaliacija?
Inhaliacija – tai gydymas garais. Juos prisotinus gydomosiomis medžiagomis, garai patenka į kvėpavimo takus ir padeda kovoti su peršalimu ar tokiomis ligomis kaip laringitas, bronchitas, tonzilių uždegimas ir pan. Kadangi ši procedūra pašalina iš kvėpavimo takų drėgmę ir gleives, taip palengvinamas atsikosėjimas.
Kaip atliekamos inhaliacijos namuose?
Naminės inhaliacijos atliekamos labai paprastai – jums tereikia užvirinti vandenį ir kvėpuoti iš jo išeinančiais garais. Jei jaučiate gerklės skausmą, kvėpuokite per burną, o jei skundžiatės sloga – procedūrą atlikite kvėpuojant per nosį. Kad inhaliaciją namuose atliktumėte taisyklingai, reikėtų vadovautis keletu taisyklių.
- Vidutiniška procedūros trukmė – 10–15 min.
- Jei norite, kad inhaliacija būtų efektyvi, ją turite kartoti bent 3–4 kartus per dieną.
- Inhaliacijos negalima atlikti, jei yra pakilusi temperatūra.
- Procedūrai turi būti naudojamas ne verdantis, o karštas vanduo.
- Atlikdami inhaliaciją veidą nuo indo turite laikyti ne arčiau nei 20 cm.
Kokias priemones galima naudoti?
Inhaliaciją galima atlikti su gydomaisiais preparatais, tačiau puikiai tiks ir natūrali liaudies medicina. Jei norite, kad procedūra tiktų ir vaikams, ir suaugusiems, rekomenduojamos inhaliacijos su eteriniais aliejais arba inhaliacijos su druska. Druska dezinfekuoja uždegimo apimtus kvėpavimo takus, turi raminamąjį poveikį, palengvina atsikosėjimą, o eteriniai aliejai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, padeda kovoti su virusais. Inhaliacijas taip pat galima atlikti ir su soda ar vaistažolėmis. Svarbiausia pasirinkti priemones, kurios geriausiai kovos su labiausiai erzinančiais peršalimo ar kitų kvėpavimo takų ligų simptomais.
Inhaliatorių naudojimas
Medicinoje taikoma ne tik inhaliacija namuose, bet ir prietaisai, vadinami inhaliatoriais. Jie gali būti ne tik gariniai, bet ir ultragarsiniai arba kompresoriniai. Gariniai inhaliatoriai gali išgarinti naudojamo vaisto tirpalą, juose paprastai naudojami įvairūs eteriniai aliejai. Ultragarsiniai prietaisai veikia ultragarso virpesiais, kurie išpurškia reikiamą preparatą. Kompresoriniai inhaliatoriai suformuoja aerozolinį debesį, vaistus paskirstantį po viršutinius ir apatinius kvėpavimo takus. Toks inhaliatorius namuose pasitarnaus tuo atveju, jei nenorite procedūrų atlikti patys ar esate linkę naudoti ne natūralias priemones, o vaistinius preparatus, kurių efektyvumui sustiprinti reikalingi papildomi prietaisai.